Zawisza. Złamany półksiężyc - Jacek Komuda - książka

Zawisza_2.jpg
  • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przedsprzedaż!!! Wysyłka książek ruszy w dniu premiery 15.09.2023 r.
 
Tylko zjednoczeni zwyciężą. Podzielonych rozdziobią kruki, a popędliwych rozszarpią psy sułtana.

Turecka nawała przetacza się przez Europę. Zajęty Widyń, Bałkany, sułtańskie wojska stoją na granicy Węgier.
Świat chrześcijański oczekuje, by miecz, który niegdyś poraził Krzyżaków, teraz walczył w obronie wiary.
Na wezwanie Zygmunta Luksemburczyka odpowiada wielu - jedni z żądzy łupów, inni zwabieni widmem wojennej chwały, jeszcze inni dla pokuty.
Pod sztandarem Zawiszy Czarnego miejsce znajdzie każdy, kto serce ma mężne a ramię silne. Nieuchronnie jednak jakaś dłoń zbliża się do sztyletu i ma tylko jeden cel: dokonać zemsty.
 

Opinie o produkcie (1)

25 października 2023

"Zawisza. Złamany półksiężyc" był jedną z tych książek, co do których miałem wysokie wymagania i byłem wręcz pewien, że je spełni. Spowodowane to było ciekawym dla mnie, jako fana historii, konceptem na fabułę oraz tym, że ostatnie książki Jacka Komudy, które czytałem były bardzo dobre. Niestety, rzeczywistość bywa rozczarowująca. Na wstępie zaznaczę, że nie jest to zła powieść, jest dobra, ale nic ponad to. Książkę czyta się przyjemnie, choć jak to bywa w przypadku książek Komudy, średnio sprawnie, przez konieczność doczytywania przypisów na końcu książkę. Nie mówię wcale, że jest to wada, gdyż osobiście lubię te historyczne ciekawostki. Największą wadą tej powieści jest według mnie jej długość. Trochę ponad 300 stron nie wystarcza by opowiedzieć tę historię w pełni. Do tego, jak dla mnie, za dużo w niej podróży i mało znaczących rozmów, a za mało walki i akcji. Wielokrotnie miałem wrażenie, że fabuła zmierza w stronę porządnej akcji, po czym okazywało się, że na budowaniu napięcia się kończyło. Ponadto, nie spodobało mi się zakończenie książki. Liczyłem na fajną klamrę pierwszego i ostatniego rozdziału, ale zawiodłem się. Do tego, nie podobało mi się nietrzymanie się faktów historycznych, do czego Jacek Komuda mnie raczej nie przyzwyczaił, a wręcz odwrotnie. Uważam, że powieść ta miała potencjał i nadal jest to dobra książka, ale zdecydowanie spodziewałem się lepszej lektury. Na plus, można dowiedzieć się z niej wiele ciekawych rzeczy z przeszłości i wczuć się w klimat wyprawy przeciw Turkom. Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl